Kaunas Challenge 2019. Žalia trasa

Screenshot_2

Kaunas, Lietuva. 2019-08-24

Paskutinis Challenge Cup 2019 etapas laikinojoje sostinėje. Mėginu prisiminti, ar mes su šeima kada dorai esam lankęsi Kaune ir jį tyrinėja, tad nusimato įdomus etapas, mat orientuotis reiks visiškai nepažįstamoje erdvėje.

Šiam etapui mano komandoje vėl naujas narys, tai kolega Saulius. Kiek palankstantis ir pajudantis jaunuolis, tad nematau, jog įveiiant žalią trasą turėsim problemų.

Renkamės prie Kauno pilies, labai vaizdingoje vietoje – sakyčiau vaizdingiausioje vietoje, kurioje vyko startas šiais metais. Vilniuje startavome prie Vilniaus universiteto naujos ir modernios bibliotekos, o Klaipėdoje – vienoje iš paplūdimio parkavimo aikštelių.

Vykstu į Kauną iš Vilniaus starto dieną, jog atvykčiau valanda prieš varžybų pradžią, mat reikia prigriebti starto numerius. Šįkart mano šeima nusprendė praleisti laiką sode, man buvo numatoma apie 30 laipsnių kaitra, kas mūsų bambyzui turbūt nebūtų patikę kelionėje.

Su parkavimu gana problematiška situacija, nes visų Kaunas Challenge trasų dalyviai startavo prieš mus, tad mašinų buvo prigrūsta visi pakampiai. Nieko, gana sėkmingai randu vietelę tiesiai prieš saulę – o virina belekaip, startas už valandos. Paimtu numerius, skambinu Saulius jis jau irgi Kaune ir tuoj pririedės su dviračiu. Atvyksta ir mano palaikymo komanda iš Šiaulių – mama ir tėtis.

Persirengiu, susirenku dviratuką, tvirtinu numerius, suvalgau bananiuką ir esu pasiruošęs. Ridenam dviračius į gardą, jis apytuštis, tad statom 15m nuo išvažiavo, jog operatyviai galėtume šokt ant savo galiūnų. Einam į Red Bull palapinę, kur poilsiauja žalios trasos dalyviai ir organizatoriai. Veidai matyti, tad lengvai užsimezga pokalbiai apie sportą.

Po pusvalanduko stoja 12 komandų prie starto linijos. Visi laimingi, su šypsenom, tikrai puiki nuotaika, jokios įtampos. Gaunam paskutinius nurodymus iš organizatorių, kurie išdalina žemėlapius, kurių taip pat kaip ir Klaipėdoje negalima analizuoti iš startą. Žemėlapius valia skleisti tik nustambėjus starto signalui.

Screenshot_3

Štai ir starto gongas. Vyniojam ritinį ir žiūrim ką turim. Kažkaip žiūrim žiūrim, nelabai susigaudom kas ir kaip. Nuorodos žiūrėk į 1 žemlėpalį, tada į 3 žemlėpalį. Tikrai buvau pasimetęs ir nesugebėjau žaibiškai suprasti nuo ko čia pradėti. Tad startą pavadinčiau chaotišku, nes viskas prasidėjo nuo užduoties su laikrodžius. Esmė paprasta, vienoe iš žemėlapio dalių nupieštas laikrodis, o užduotyje parašyta taip: laikrodis rodo 4:41:56. Bėgant valandinės rodyklės kryptimi 300m rasi punktą, minutinės kryptimi nubėgęs 200m rasi kita punktą, sekudinės rodyklės kryptimi 300m rasi trečiąjį punktą. Punktus galima rinkti belekokia tvarka. Suprantam. jog pagrindinių mūsų konkurentų RWD vyrų grupėje nebematom, jie arba už mūsų arba priekyje. Jie kauniečiai – tad namų sienos gelbsti ir tikėtina, kad mus jau net nespėjus susigaudyti užduotyje paliko ir nurūko. Surenkam pirmuosius punktus 3 punktus gana paprastai.

Nuorodos veda į gardą prie dviračių – jau jaučiu noriu gerti, tad stveriu buteliuką atsigaivinti. Saulius jaučiasi puikiai,tad judam pirmyn. Aha, staigiai sušokom ant dviračių, stendo neturiu, tad viena ranka vairuoju, kita mėginu naviguoti. Jaučiu, jog nekaip einasi, bent keletą kartų stojam įsitikinti kur esam. Tik bam, mūsų keliai su moterų komandos lyderėm iš Telšių susikerta, ir panašu, jog dabar judėsim draugia, nes pabėgti nepavyks, o ir mums nereikia draskytis. Tolesnė užduotis dviračiu, nuo pažymėtos vietos judėti punktyrine ligina ir surasti 2 punktus. Pradžia sunki, nes įkalnė, pumpinam kaip reikalas. Orentuotis gana paprasta, kol nesusiklaidinu nusukdamas į kiemą, matau, jog žemėlapis nurodo pirmą posukį į dešinę, bet tolimesni posūkiai ir punktyrai veda visai ne pagal tai kur esam. Susimėtom, stojam skaityt žemėlpalį atidžiau, pavažiuojam dar į priekį, kol tikrai įsitikinam, jog klydom nusukdami. Grįžtam atgal, prarandam dar bent keletą minučių. Grįžtam iš kur nusukom ir toliau einasi kaip iš pypkę. Gaunam pasipurtyt per porą šimtų laiptukų žemyn. Žemyn tai ne į viršų taip sakant. Kertam gatvę ir prieš akis didelis kalnas su tais pačiais 200 laiptukų į viršų. Dviračiai ant sprando ir vyniojam.

Šunys loja karavanas juda. Nulekiam prie punktų, kurie viename iš Kauno Fortų. Užduotis surinkti visus punktus abėcėlės tvarka, mat punktai sužymėti raidėmis – ne skaičiais. Jungiam prožikus, prasilenkiam su mišrios komandos lyderiais ir prasilenkiam su vyrų komanda, kuri jau juda iš Forto. Atsiliekam bent 3-5 minutėm. Reikia gerai pasistengti atžaisti prarastą laiką. Vienas iš punktų pakampyje mus kiek suklaidina, bet randa gana greitai ir jau judam prie dviračių.

Po 5 minučių mynimo atsiduriam stadione, čia tik mums atvykus išvažiuoja ta pati vyrų komandą, kurią mėginam prisivyti. Nauja estafetė, kaip spec pajėgose. Lipt per komečias, rodoti, šokinėti, peršokti kliūtis. Ruožas nėra ilgas gal 100m, bet super aktyviai tai tūpt, stot, gult – širdis sako, gal pailsėkim. Baigę kliūčių ruožą nesugebam nubėgt iki dviračių, todėl gaudydami kvapą pėdinam.

Dar surenkam vieną kitą punktą ir įšokam į greitą dviračių taką 6km link starto zonos, kur mūsų laukia Takeši pilies principais paremta rungtis. Minam greitai, tačiau nieko nesugebam prisivyti, o ką jau kalbėti kai nulipam nuo dviračių kojelės kiek suvirpa.

Screenshot_4

Paskutinė rungtis turėjo būti pasivaikščiojimas pieva. Bet kur tu, vaikeli, vėl gaunam patabaliuot širdelę mat per guminius oru pripūstus plūdurus neina taip lengvai. Tenka lįst per skyles, kabarotis į /\ tokio tipo kliūtis, kurios man buvo peilis, o Sauliui arkliukas. Saulius užsikabaroja ant viršau, tada tiesia ranką ir gelbtis kabarojantis į viršų. Prie vienos iš kliūties matau, prisivijom vyrukų komandą. Įprastai būčiau forsavęs ir paraginęs susikaupti ir aplenkti mūsų varžovus, bet man jau nieko nebesinorėjo, kaip tik atsižymėt Finish punkte. Bet ras šokant per paskutinę sklypę mes aplenkiam savo konkurentus. Panašu, jog jiems paskutinė Takeši pilies užduotis vožtelėjo stipriau per raumenis.

Screenshot_5

Su Saulium džiaugiamės antrąją vieta vyrų grupėje.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s