Misija – pasiruošimas maratonui

Vilnius, Lietuva.

2018 rugpjūtis

Kaip smagu bėgti vieną iš paskutinių savo treniruočių. Kai žinai, jog tiek prakaito išlieta, tiek šeimos laiko atiduota, valios pastangų, tai net ir laiptai pavojingai atrodo, baisi ten minimali trauma. Būtų labai skaudu, jeigu sveikatos negalavimas pakištų koją ir niekais paverstų 6 mėnesių sunkų pasiruošimą. Jaučiuosi labai stiprus, per treniruotę pusmaratonį nubėgu per 1:35 val, o maksimalų 34km atstumą bėgau 4:55 min/km tempu. Skrandį pratinu prie SYS geliukų ir greitų angliavandenių. Ieškau optimaliausių atstumų, kada gersiu ir valgysiu. Pakeičiau bėgimo batelius visgi suteikiau antrą šansą Asics kompanijai. Tada prasidėjo naujovės, milžiniškos puslės, pirštų numušimai. Nesijaučiu prisižaidęs, nors problemų būta su nauja avalyne, bet jau nubėgta apie 300km, tad jau pėda priprato. Išvada: aš nubėgsiu maratona 🙂

2018 liepa

Taip taip taip sėdint prie televizoriaus viskas atrodo paprasta…bet motyvacija šokinėja kaip Trumpo politiniai pasisakymai. Per liepos mėnesį iš 31 dienos susirgau tinginiu net 13 dienų. Košmaras, žinant kaip greitai artėja maratono starto linija. Motyvacija į viską nusispjaut išaugus iki Mėnulio.

Liepos pabaigoje dėka Brigitos susizgribau, po truputį grįžau į trasą. Bet priežasčių, kodėl neišbėgti n+6. Ypatingai sudėtingi orai pasitaikė. Savaitėmis laikosi 30 laipsnių oro temperatūra. Nors bėgu vakare, tačiau įkaitęs asfaltas, keliai, pridusę miškai mane varo iš proto. Neviltis apima, kai pasižiūrėjęs į treniruočių programą randi 18, 20, 28 kilometrų treniruotę. Žinoma, nėra ką slėpti, kai perlipi per save apima euforija.

Bėgant ieškau naujų meditacijos būdų, nes pritrūksti žmogus minčių arba kartais pasiduoti pilkam demotyvacijos srautui. Svarstai bėgdamas ratus ar sraigė, kurią peršokai, kitame rate jau bus peršliaužusi kelią, ar pavysi dviratininką, kuris palengva išvažiavo pakvėpuoti grynu oru, mėgini įtikinti save, jog tau neskauda, nesunku ir gali bėgti likusius 12 kilometrų. Kai jau galvoje vėjas, tai paprasčiausiai skaičiuoji “viens du, viens du“, arba kilometrą du “tik tak tik tak“ – visiškas bezdžioniavimas, bet taip ištuštėja galva. Reikia mokėti būti su savimi, susilaikyti nuo demotyvacijos ir svarbiausia ugdyti valią. Kitaip gali pamiršti šį sportą – man labai sunku, kolegos, bėgikai! Liko visai nedaug tik 6 savaitės.

2018 birželis

Išvis per mėnesį nubėgau rekordiškai daug 246km ir ne taip lengvai kaip makdonaldo burgerį, bet visgi sudorojau ilgiausią šiais metais 30km treniruotę. Manau, vienas įmonesnių mėnesių, nes jaučiu kaip auga raumuo ir pshicologiškai bręstų artėjančiam iššūkiui.

Mėginu neatsilikti nuo griežtos Daliaus treniruočių programos, tačiau mano sveikata kaip paklydęs šuo, ima ir pabėga. Šįkart staiga iki 40 laipsnių šoktelėjo temperatūra, paspirgino užpakalį neprastai. Dėka mano angelų sargų – pagrindinį vaidmenį užima Brigita, išgijau taip pat greitai, kaip ir susirgau.

Vėl jaučiuosi nuostabiai – toliau sėkmingai auga mozoliai, stiprėja nugara, presas, baigiu patvarkyt Adidas batelius (100 proc. pirksiu vėl Adidas, nes velniškai ištikimi bateliai), susitvarkiau su motyvacija, tad galiu toliau šokt į vagą ir dirbt. O toliau skaičiukai.

2018 gegužė

Su tokia įtempta treniruočių programa atrodo, jog užsilenksiu. Pradedu gert elektrolitus, nes gegužė neįprastai karšta, daug mineralų bėga pažastim ir nugara. Pradedu tepti sąnarius ir kulkšnis arklių tepalu. Darosi kuo toliau, tuo įdomiau.

2018 balandis

Tarsi neturėčiau pakankamai iššūkių. Sumąstyk, tu man, žmogau – maratoną bėgti. Po 3 mėnesių pertraukos be sporto nusprendžiau mest sau baltą pirštinę. Daug sportuoju ir būnu aktyvus, bet taip pliusiuko prie maratono nesu padėjęs. Noriu dėt šitoj istorijoj tašką.

Pats imu ruoštis maratonui, t.y. pradedu daryt presą, nugarą, palakstyt po truputį, jog pajudinčiau bulkas. Bet balandžio pabaigoj kreipiuosi į savo trenerį Dalių iš Neko runners, jog sudarytų planelį. Tikslingai ruošiantis tikimybė nubėgt maratoną be traumų rugsėjį  didesnė.

Treniruotės

2018 08

Screenshot_1

2018 07

Screenshot_2

2018 06

Screenshot_3

2018 05

Screenshot_4

2018 04

Screenshot_2

Aktyvumo rodikliai

2018 08

Screenshot_2.jpg

2018 07

Screenshot_1

2018 06

Screenshot_2

2018 05

Screenshot_5

2018 04

Screenshot_1

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s