Padaužom golfo kamuolius

Vilnius, Lietuva

Tęsiam dovanų pakavimą, metai baigiasi – kuponiukų galiojimo laikas į pabaigą. Gražūs orai, lelius jau paaugęs, tad traukiam loterijos bilietą. Šiandien žaisim golfą Vilnius Grand resort pašonėje įsikūrusiame The V Golf Club. Skamba prabangiai, bet tuo pačiu abu turime abejonių, ar po bėgimo šis sportas nepasirodys pernelyg nuobodus.

IMG_20180505_125528.jpg

Driving range – treniruočių laukas

Intrigos nelaikysime – iš karto prisipažinsime – golfas tikrai azartiškas ir fiziškai jėgų reikalaujantis sportas. Abu buvome maloniai nustebinti, kaip nuo pirmų smūgių, įsitraukėme į žaidimą 100 proc. Bet viskas nuo pradžių…

Kelionė nuo Bajorų Vilniuje iki 16km A2 greitkelio įsikūrusių golfo laukų užima tik 15min. Atvarom su savo pilku debesiuku Kia Ceed – o prie golfo klubo išrikiuotos prabangios, didelės mašinos. Sužinom, jog šiandien sezono atidarymas, vyksta varžybos.

Pasitinka jauki lounge zona ir besišypsantys veidai, labai malonūs, jauni žmonės. Mūsų treniruotė truks daugiau negu valandą. Mūsų mažylis ramiai parpia, tad nieko nelaukdami lendam po pastoge. Mudu su Brigita pirmą kartą matom golfo lauką iš arti, ką jau galbėti apie golfo lazdas.

Su šypsena prabėga įvadinė treniruotė. Jeigu neklystu gavom 5 numeriu 60 kampo lazdas. Reiškiasi toli nenukirsi kamuoliuko, bet tiksliai pataikęs jį gali pakelti aukštai ir numušt iki 100 m, bent jau mums taip gavosi.

Viskas prasideda nuo trumpo instruktažo, kas su kuo valgoma. Pasimokom teisingai paimti ir mojuoti lazda, pasipraktikuojam padaužyt (practice swings) per kilimą, jog nebijotume truputį trinktelt su lazdos apatine dalimi į kilimą, išmokstam sulenkt kojas per kelius, kiek palinkti į priekį, užsimot. Viskas ko reikia smagiai pradžiai. Abudu pripažįstam, kad tai visiškai kitas sportas nei bėgimas, tačiau po valandos daužymo, abiem nugaras suka ne juokais.

Abu gaunam atskirus “takelius-gardelius“ – viskas dėl saugumo, kad vienas kitam į pakaušį neužvožtume. Kaip paskui paaiškėja tokios saugumo priemonės pasiteisino. Pripila mums po 50 kamuoliuku kiekvienam. Kągi bandom!  Toks visas įsitempęs, susikoncentravęs stebi kamuoliuką, užsimoji, o kai jau voši tai voši. Švyst lazda tik orą užkabina, o kamuoliukas nė krust. Bandom darsyk. Vėl tas pats, kaip su pagaliu orą raižai, kamuoliuko net nepasieki. Okei, okei, take it easy! Mokytojas ramina, visiems taip, o aš girdžiu priešais mane tik kamuoliukai kaukši – Brigida palengva, bet iššauna vis po kamuoliuką į lauką. Pirmoko sėkmė!

Mėginsiu ramiau užvožt per kamuoliuką, bet pataikyt. Bum yra! Oho kaip smagu stebėt savo kamuoliuką. Po truputį įsivažiuojam, aišku, tik kas dešimtas kamuoliukas skrenda taip kaip reikia ir kur reikia. Didžioji dalis, į dešinę, į kairę, kelis kartus net kertu į medinę sienelę. Bet smagu, kaifas.

Išskaldėm bemaž visus kamuoliukus. Gaunam dar kelis praktinius patarimus, kaip teisingai užkabint kamuoliuką, kaip užbaigti mostą. Nes dabar mes patys kaip golfo lazdos, tokie surambėję, neatsipalaidavę. Kažkaip sunku, norisi pataikyt į kamuoliukus, azartas ima viršų 🙂

Papildom savo kamuoliukų kašikus dar po 50 vienetų. Jau nuo smūgių garso pradėjo judėt mūsų kleckas – trečiasis Savaitgalio emigrantas. Prie mūsų prisijungė dar pora besipraktikuojančių kolegų. Brigita ima vežimėlį ir judės kavos ir ant saulutės.

Aš pasiimu vandens buteliuką liksiu sušaudyt kamuolius ir pasipraktikuoti. Visad galvojau tinginių sportas, bet mano nuostabai lazda nutrynė mozolį – tokį mažiuką, nugara dar labiau pradeda mausti. Manau, kad taip ir nepasiekiau 100 m žymos. Buvau kažkur netoli. Labai smagus žaidimas, bet tobulėti mums dar kaip iki Mėnulio.

Sutariau su treneriu, kad dar pamokys ridenimo meno, kitaip tariant mušti į duobutes. Tuo tikslu turime pereiti prie mažesnio lauko – nedidelis laukas su labai trumpai nušienauta žple su 9 duobutėmis, greta kavinukės.

IMG_20180505_132702.jpg

Prieš ridenimo pamaką pavalgėm, atsigėrėm arbatos, pasimėgavom saulės voniomis. Padiskutuojam, jog esant su mažu lelium, subtili prabanga, aplinkinių rūpestis tavo komfortu yra labai mielos detalės, kurios leidžia atsipalaiduoti ir pasimėgauti diena.

Tęsiam treniruotę. Kaip supratau iš pasakojimo smūgiavimas į duobutę bus paprastesnis negu išmušimas link jos. Tikslas paprastas kai pataikai ant “greeno“ – supratau, jog tai vejos dalis, kur žolė nukirpta pirmo numerio mašinėle, įridenti kamuoliuką į duobutę. Treniruotei laukas nedidelis. Tikslas aiškus pataikyti į duobutę su kuo mažiau smūgių. Jeigu į 9 duobutes pataikai 23 smūgiais – tave jau laiko vidutinio lygio žaidėju. Mano seka atrodė kažkaip panašiai 5 mušimai pirma duobutė, 3 mušimai antra duobutė, 2 mušimai trečia duobutė ir t.t. Į vieną iš duobučių pataikiau iš pirmo karto, tai mojavau žmonai, kaip mažas vaikas pasidžiaugti savo pasiekimu. Bendroje sumoje pataikiau iš 27 kartų. Kaip pirmai pažinčiai su šiuo subtiliu sporto neprastas rezultatas.

IMG-20180505-WA0009.jpgAtsilabinam su personalu, norėtume sugrįžti. Brigita, net pajuokauja, jog po savaitės galėčiau pakelt savo gimtadienį in The V Golf Club. Gal…. kai bus 40-metis 🙂

O dabar greit pakuojames į savo mašiniuką ir judam pasveikinti draugų vestuvių proga!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s