Oro balionu per krūmus

Vilnius, Lietuva

Mes po ilgos pertraukos grįžtam kaip pagausėjusi šeima į eterį. Nors jau nuo vestuvių praėjo beveik metai, mes vis dar pakuojame dovanas!  Imam dovanų kuponą skrydžiui oro balionu iš Vilniaus ir pasileidžiam pavėjui.

Maloniai likom nustebinti kai paskambinom į Oreivystės centrą ir sužinojom, jog jau kitą dieną galim košti per dangų įsėdę į kašiką. Prognozės rytdienos orui daugiau nei nuostabios. Tad jau 06:30 turim būti ant Baltojo tilto pievos. Anksti keltis pripratom, todėl tai rūpesčių visiškai nesukėlė.

Screenshot_2

Kilom su saule, pašovėm po kibiną į orkaitę, išgėrėm po šaltos arbatos stiklinę, žiemines striukes ant pečių ir mes jau judam tuščia Geležinio vilko gatve link Neries. Nuvykus pasitinka gal 6 VW Transporter autobusiukai iš priekabų verčiantys visą techniką.

Radom savo kapinotą Audrių. Pasilabinom, buvom sutikti su šypsena, pasirašom popierius. Nedrąsiai bandom teirautis, kiek jau laiko skraido, tai mūsų bandymai sužinoti patirtį, pasitinkami juokais, kad nėr čia ką mokytis – pažiūri per youtubę ir skrendi. Bet artėjant įlipimui, pravedamas trumpas instruktažas, esmė spėti į šokt į krepšį, o nusileidimo metu nekišti rankų ir kojų iš krepšio. Sutinkam ir porą jaunuolių (vienas jų iš Barcelonos), kurie mums palaikys kompaniją iš vytelių pintame krepšyje. Būsim 5 žmonių kompanija kokių 1,5 x 1,5m kašiukyje.

Screenshot_5.jpg

Stovėti ilgai netenka – startas numatomas 07:00. Tad per 30 minučių, mes jau turim liūliuotis dausose. Staigiai gaunam užduotį laikyti baliono apačią, jog pripumpuotume karštu oru baliono turinį. Veiksmas greitai vyksta, net nepajutinti kaip greitai balionas ima plėšti tave nuo žemės, tad paleidi jį kilti. Kašikas dar tvirtai stovi ant žemės, bet delsti nevalia. Greit kaip voveriukai šokam į uolą. Kažkoks smagumas užvaldo!

Atmazgo mus nuo Transporterio ir mes sparčiai kylam virš sakurų sodo, pedagoginio žiedo, Linkmenų Rimi. Kryptį supratom Molėtai, Ukmergė. Brigitai baisoka, spaudžiasi kamputy, aš nepajutau aukščio baimės. Praskrendam savo namus, pamojuojam namie likusiam Motiejukui ir Brigitos mamai, kuriai skambtelim, jog žvilgteltų per langą. Mama pasirodo net balkone, tad susimojuojam.

Romantiškas reikalas skrydis oro balionu. Rytinis rūkas, paukščiukų pypenimas, minimalus eismas gatvėse, nuobodūs miegamieji rajonai. Negauni jokio vėjo, nes skrendi genamas jo. Vienintelis trikdantis ramybę reikalas tai tas svirties spurtelėjimas ir oro baliono pakaitinimas liepsna. Kaip kala, tai visa romantika dingsta.

Screenshot_3Praskrendam Riešės nuosavų namų kvartalą, didžiulę arklių kaimenę, pievoje matom besisukiojančią lapę snapę, kiek vėliau baltus užpakalius pakraipo ir nuliuoksi gražuolės stirnos. Nerealiai gyva ir bundanti gamta.

Skrydis trunka apie 1 valandą, per raciją girdim kitų kapitonų nuogastavimus, jog aplink vien pelkynai sudėtinga tūpti. Dujų balionų turim 4, tai galim ir paskraidyt. Tolumoj link Kalvių kaimo, Maišiagalos matom kalvelę ir pievą, kuri panašu gali tapti mūsų tūpimo aikštele. Prisimenam instruktažą: kibtis už virvių, nekišt rankyčių ir kojyčių laukan, sulenkt kojas, kad amortizuotų per nusileidimą ir viskas.

Screenshot_4Easy beezee. Pati įdomiausia dalis buvo nusileidimas. Vienareikšmiškai. Kokius 200m. vėjas dar stūmė mūsų kašiką per arimą. Pasišokinėdami per kurmiarausius, kalėm kak nada. Bum bum pasipurtėm ir panašu, kad sustojom. Tupim kaip viščiukai lizde. Piloto paliepimu dviese lipam lauk iš krepčio ir jį laikom prispaudę prie žemės, nes vėjas dar jį tabaliuoja tai šen tai ten. Po truputį balionas bliūkšta ir veržia likusius keleivius krepšyje ant šono.

Su šypsena ir puikia emocija ir keturiom paliekam kašiką. Pradedam pakuotis, sutampom inventorių. Tuomet labai netikėtai vidurį arimų ištraukiamas staliukas, staltiesė, kelios taurės, šampanas. Nuo 8:00 su burbuliukais. Truputis oreivystės istorijos, pirmas krikštas – padeginta plaukų sruoga, žemė ant kaktos ir mes jau pakeliui namo.

3 valandos mygom prabėgo. Smagumo gražaus apturėjom! Užskaitom šią dovaną ir labai dėkojam Brigitos kolektyvui!

3 komentarai “Oro balionu per krūmus

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s