Vilnius Rogainingas 2017

Vilnius, Lietuva.

Prieš keletą savaičių gaunu kvietimą prisijungt prie komandos – Milijono eurų vertės bachūrai. Vieta – Vilnius Saulėtekio stadionas, 2017-11-11. Vėl klimstu į 3h trukmės avantiūrą. Pasirašau – dalyvausiu orientavimosi sporto varžybose.

Sugrįžau į bėgimą prieš 5 savaites 2017-10-01. Visą vasarą tinginiavau, jokio aktyvaus reguliaraus sporto po vestuvių, kurios vyko 2017-05-27. Neaišku kaip man seksis. Aš visgi ne miškų žmogus, o naviguoti faktiškai nemoku, sportinę formą tik pradedu atgauti. Bus nuotykis!

Nuotykis prasideda, kai suprantu, kad tikrai dalyvausiu. Truputis jaudulio dar niekam nepamaišė. Kol ryte čepsėjau savo rytinę grikių košę už lango darbavosi lietus. Lauke apie 5 laipsniai. Šilta nenusimato, bet rengiuosi minimaliai. Ploni elastiniai apatiniai rūbai, termo kojinės, termo maikutė, bufas ant galvos, bufas ant kaklo ir striukė su pirštinėmis. Pasikabinu žibintą po kaklu, imu apkabą gėrimo, du šokoladukus ir aš aunuosi savo plentinius Adidas batelius. Neturiu trail’ui skirtų, tad teks išgyventi.

 

Atvykstam į Saulėtekį. Susitinkam vieną iš lyderių dviračių 3h varžybose – Martyną. Pasilabinam, palinkim viens kitam sėkmės, o aš patraukiu link starto vietos, kur susitinku su savo komandos nariu Vilium. Palapinėse atmosfera puiki, turbūt todėl, jog šildoma palapinė. Atvykstu kaip tik prieš žemėlapių dalybas 11:30. Seguosi numeriuką 138. Labai paprastai susiplanuojame maršrutą. Piešiam optimaliausią ratą su keletu apendiksų, kuriuos sėkmės atveju apsuktume ir parinktume taškų.

Kągi startuojam, dalyvių sakyčiau 300-400. Nuo pačių mažiausių iki pensininkų. Puškuojam į Saulėtekio miškus. Pradžioje panašu visi pasileidžia ta pačia kryptimi palei laikrodžio rodyklę. Didžioji dauguma Sapieginę pasilieka pabaigai – kaip saldainį su rūkštele. Banda labai optimistiškai nusiteikusi, visi skuba, juda, braunasi per miško ir žilvičių tankmę. O mano komandos draugas jau greitai naviguoja visai kitu keliu, tad atskylam nuo grupelės, pasileidžiam link Rokantiškių kapinių. Dar vieną kitą porą kolegų sutinkam, bet judam stabiliai savo suplanuotu maršrutu. Nuo Rokantiškių judam link Pučkorių atodangos – atkarpoje dar keletą kartų tenka jungti žibintą ir keturiom ropoti bunkeriais. Tuomet lipam į Pučkorių piliakalnį, nuo čia pasileidžiam į Belmontą. Nuo Belmonto lipam stačia įkalne – sukylam apie 60 m. Tako nėra, tad tik keli pasitaikę medžiai palengvina kopimą aukštyn.

Abu jaučiamės gerai, nors po truputį stingam oro ir jėgų kopdami į kalnus. Bėgam į Rudens gatvę. Valgom Snikerius, nes dabar prasidės siunkioji dalis. Kopiam dar į keletą kalnų, kertam Šilo gatvę. Raumenys dega, norisi bandelių! Rūkštelė drasko raumenis. Pasimalam Antakalnio kalnais. Skaičiuojam laiką, nes tiksi paskutinis pusvalandis. Paimam paskutinį 59 punktą. Judam link finišo. Labai maloni nuokalnė link VGTU nuteikia pozityviai, jog spėsim į 3h rėmus.

Čia jau prieš nosį finišas. Staigiai kišu savo SportIdent kortelę į FIN atžymą. Vilius man čiumpa už kupros, bėgam į 100 punktą – kuris už 10 metrų. Dar skubam iki 100 punkto ir tik tuomet į FIN. Bet man jau per vėlu, mano bekontaktė SI-AIR sistema jau spėjo pagauti FIN atžymą, todėl praradau labai vertingus 100 taškų. Žioplumas ir patirties stoka. Dėl to keletas minučių po finišo dar save patraukiu per dantį, bet saldi kareiviška arbata nuplovė kartėlį.

Per 3h nubėgom 21km, surinkau 1040 taškų (Vilius 1140), surinkau 20 punktų (Vilius 21):

bty

Rezultatais likau labai patenkintas iš 165 likau 53. Vilius su papildomu 100 taškų užėmė 36. Mano finišo klaidos kaina – 16 pozicijų. Neįtikėta! Sveikinimai Martynui, kuris 3h dviračių varžybose užėmė 1 vietą.

Susitiksim kitais metais, gal dalyvausi ir Tu anoniminis skaitytojau? 🙂

3 komentarai “Vilnius Rogainingas 2017

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s