Varnikų pažintinis takas

Varnikai, Lietuva.

Paskutinės gražios 2017 m. rudens dienos. Saulė ir plius 18. Žmona daro presingą vyrui organizuok, kur nuvažiuot. Gulėdamas tą patį šeštadienio rytą lovoje, dar šiltoje, putlių patalų apsuptyje, ieškau 30 km spinduliu nuo Vilniaus esančių pažintinių takų. Po 5 minučių jau turėjom planą.

IMG_20170923_125706[1].jpg

Varnikų pažintinis takas. Judėsim nuo Vilniau link Trakų. Neprivažiavę Trakų sukam į dešinę link Lentvario. Dar už kelių kilometrų privažiuojam mišką.

Tako ilgis apie 3 km. Apsukti ratuką galima per 1:00 – 1:30h. Yra apie 10 stotelių su informaciniais stendukais. Poilsio zonos su suoliukais. Ko nėra – šiukšliadėžių. Bet ir šiukšlių daug nebuvo, žmonės sąmoningi.

Takas veda per pelkes ir miškus. Su vežimėliais pravažiuojama, dviračius per medinius takučius jau reikia vestis.

Iš mašinų kiekio galima spręsti, jog žmonių tikrai gausu. Šio tako pagrindinis grožis tai aplink visur susiformavusios pelkės, todėl viskas tyvuliuoja, o jei pasuki nuo tako į miško tankynę, tai jau lauk sušlapusių kojų. Pelkėse matyti daug mėlynių krūmų, kurie jau mūsų atvažavimo metu buvo nuskabyti. Todėl atvažiavus laiku, manau galima ne tik pasigrožėti gamta, bet ir pasmaguriauti. Sutikom daug vaikų, kurie tyrinėjo grybus, pelkes, ieškojo augalo, kuris valgo vabzdžius (pasirodo Lietuva taipogi turi tokį egzotinį augalą turi).

Visą taką supa keletą mažų ežeriukų, todėl pakeliui galima sustoti, prisėsti, atsidaryti termosą arbatos ir grožėtis gamta, jos tyla ir tik pro šalį praeinantys turistai tik akimirkai sudrumščia šią ramybę. Šiam takui “dedam“ vieną aukščiausių balų.

Apsukę ratuką pasukom link Žydų genocido vietą menančio paminklo. Labai tvarkingas, eglių eilėmis apstatytas medinis paminklas.

Žalia žolė, bet ne žolė su uodega, bet ne pelė.

O koks tavo savaitgalis?

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s