Žalio velnio takais

Abromiškės, Lietuva

– Broli, einam pasivaikščioti 12km, 22km ar 42km Žalio velnio takais?

Ką? Kas tas Žalias velnias? Kurgi Abromiškės? Bet pasivaikščioti norime. Šį sezoną dar nebuvom Lietuvos miškuos, o ir orai prasti, liūtys skandina Vilnių, saulės nėra. Visos sąlygos ramiam pahaikinimui.

20170701_135336

Ruoštis daug netenka, kepu sumuštinius, ruošiu termosą arbatos, pasičiumpam dekį ir vandens. Nuo Vilniaus iki Abromiškių 50km. Atvykstam prieš 11h. Mašinai vietą pasistatyti randam lengvai, viskas puikiai organizuota, sustyguota, nekyla jokių klausimų.

20170701_135354Ieškom Abromiškių svirno ir palapinės registruotis. Jau brolis su draugais po gluosniu lūkuriuoja. Eilių taipogi nebuvo. Gaunam didžiulį žemėlapį, nuolaidų kuponą maistui. Šnekučiuojamės, vėjas darko mano kelis plaukus, prie mūsų prisijungia vis daugiau bičiulių ir draugų. Būrys karininkų su vėliavom žingstele pajuda Žalio velnio takais.

Mes gaunam lengvą instruktažą ir visa minia traukiam savo 12km trasa. Puikus oras, vėjas, milžiniški debesys dengia saulę – nekaistam. Einam plentu, bet greitai pasukam miškų ir klonių link. Po truputį šimtų žmonių minia pasiskirto pagal pajėgumą. Miškuose tupiam į erkyną ir ieškom žemuogių, mėlynių; aviečių tik nebuvo – visos nudžiūvę. Daug lietaus, bet nėra saulės, matyt, nelabai noksta uogos.

Mūsų kelionėje bus keli sustojimai, kuriuose gausim antspaudus, kurie žygio pabaigoje bus lyg įrodymas gauti žygio liudijimą. Sustojimai interaktyvūs. Šaudom iš airsoft’o ginklų, iš orinių šautuvų, lankų, arbaletų, mokomos užkurti ugnį su titnagais ir išklausau karininkų pasakojimų apie išgyvenimo stovyklas.

Po 2:30h valandos kelionę baigiam prie Abromiškių svirno. Nuperkam giros ir žirnių su lašinukais. Stebim vietinių uždarų patalpų futbolo varžybas – gulim ant pledo. O kuo toliau tuo labai niaukiasi dangus. Pakuokimės.

Renginys pavykęs, tikrai smagu, kai lietuviai kviečiami aktyviai leisti laiką gamtoje. Dar smagiau, kad į kvietimą atsiliepia labai daug tautiečių.

Biudžetas 20 Eur dviems. 6 Eur kelionė Vilnius – Abromiškės – Vilnius. 12 Eur bilietai Žalio velnio takais ir 2,5 Eur gira ir žirnių košė.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s