Išvyti žiemą, prisišaukt pavasarį

Užgavėnės, Rumšiškės, Lietuva.

Pabanbom varganą žiemą – be pusnų iki kelių, speigų ir vėjų – išgint iš mūs žemelės. Pasitikim Pasavarį: beržų pumpurus, žaliuojančius žiemkenčius bei šilčiau žibančią saulę.

20160206_132537Tik įvažiavus į Rumšiškes nustebino labai drausmingi vairuotojai, autobiliai parkuoti super tvarkingai, jokios sumaišties – kas reta masiniuose renginiuose.

Parkuojam mašiną arčiau išvažiavimą, imam kuprinę su buterbrodais ir kepta česnakais kvepenčia duona. Žingsniuojam link įėjimo, prie kurio būriuojasi minia. Kasos dirba puikiai, neužtrunkam, mokam 10 eurų ir mes jau Užganėnių sukury.

20160206_152301Mini Kaziuko mugė, mediniai trobesiai, molinės puodynės ir lietuvio dūšiai artimi žaidimai, dėl kurių vertėjo važiuot į Rumšiškes. Atvirai: kitais metais tik dėl žaidimų važiuočiau. Buvo labai smagu pirmąkart su savo meile pjaut rąstą, varžytis su vyrais kalant vinį.

Kelios valandos gryname ore bėgo greit, šalo kojos, rankos. Ėmėm lūkuriuot kada gi pakurs Morės sijono skvernus.

Vaikus ir užsieniečius nuvežti į Rumšiškes būtina, jog jie įsivaizduotų kaip mūsų senoliai gyveno, koks buvo ūkis, koks gražus kiemas, kur kudakavo vištos ir tvarte kriuksėjo kiaulė – nuostabi mūsų istorijos dalis.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s